استاندار کرمان: برخی ادارات سرمایه‌گذار را خسته می‌کنند
استاندار کرمان به ایجاد برخی موانع توسط دستگاه های استان مانند امور اراضی، آب منطقه ای و محیط زیست اشاره کرد و گفت: فرآیندهای دریافت مجوز از برخی دستگاه ها سرمایه گذار را واقعا خسته می کند و فرصت های سرمایه گذاری از دست می رود.

 

به گزارش ستاد برگزاری نمایشگاه،محمدمهدی فداکار در حاشیه نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور موسوم به اینوکس کیش در نشست با برخی مدیران استان اظهارداشت: اخیرا برای یک سرمایه گذار مانعی را برطرف کردیم و همین موضوع باعث شد علاوه بر پروژه مدنظر، تمایل خود را برای سرمایه گذاری مجدد در استان و صادرات برخی کالاهای استان به اروپا و آمریکا اعلام کند.

وی تصریح کرد: ابتدا باید برنامه ریزی شود تا دستگاه ها ضمن رعایت همه اصول و قوانین، مانع سرمایه گذاری نباشند که این مساله به فرهنگ سازی و گفتمان سازی نیاز دارد و البته زمان بر است اما باید با جدیت دنبال شود.

فداکار بیان کرد: باید با صنایع فرآوری و جنبی فرصت های جدید سرمایه گذاری در استان ایجاد کرد که به عنوان مثال می توان به جای تولید گندله در صنایع بزرگ استان به تولید آهن اسفنجی پرداخت و سرمایه گذاران جدیدی را جذب کرد.

استاندار کرمان بیان کرد: استان کرمان به دلیل داشتن ظرفیت سیلیس، در حوزه تولید پنل های خورشیدی و تولید انرژی خورشیدی نیز شرایط خوبی برای جذب سرمایه گذار دارد و سرمایه گذاران می توانند از این فرصت استفاده کنند.

براساس این گزارش ریس اتاق بازرگانی کرمان نیز در این نشست ضمن تشریح اقدامات برای معرفی فرصت های سرمایه گذاری کرمان در این نمایشگاه در کیش گفت: کرمان در حوزه معرفی فرصت ها و جاذبه های گردشگری چندان موفق عمل نکرده به طوری که در حال حاضر مقصد گردشگری نیست که باید بودجه ویژه ای برای معرفی بیشتر کرمان در نظر گرفته شود.

آنطور که اعلام شده در کتابی که در این نمایشگاه ارائه شده 200 عنوان پروژه و همچنین 2 فعالیت مهم اطلس سرمایه گذاری و پنجره واحد سرمایه گذاری استان کرمان معرفی شده است.

چهاردهمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور و نهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی از 25 تا 28 مهرماه جاری در مرکز نمایشگاه ها و همایش های بین المللی جزیره کیش درحال برگزاری و پاویون استان کرمان در این نمایشگاه برپا شده است.

پاویون استان کرمان در این نمایشگاه شامل اتاق کرمان، شهرداری کرمان، منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان و منطقه ویژه اقتصادی بم می شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.