نایب رییس اتاق بازرگانی ایران:

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران:
نایب رییس اتاق بازرگانی ایران تاکید کرد: محدودیت اینترنت در یک ماه گذشته باعث شده نه تنها فرایند کسب و کار و تولید دچار اختلال شود بلکه از لحاظ اعتبار حتی تماس تجاری را از دست داده‌ایم.

 

به گزارش ستاد برگزاری، حسین سلاح‌ورزی در رویداد کیش اینوکس ٢٠٢٢ با انتقاد از سیاست‌گذاری‌های اقتصادی در کشور گفت: تا زمانی که حقوق مالکیت بخش خصوصی را محترم نشماریم و در زنجیره ارزش بین‌المللی قرار نگیریم، صحبت درباره سرمایه‌گذاری سخت است.

وی ادامه داد: در شرایطی که بارها درباره رفع مقررات زائد صحبت کرده‌ایم و نتیجه آن در این سال‌ها ترقی معکوس بوده، صحبت کردن از سرمایه‌گذاری بسیار سخت است.

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه در مراسم امروز از رونمایی تلویزیون اینترنتی کیش اینوکس صحبت شد اما با کدام اینترنت این تلویزیون کار خواهد کرد، اظهار داشت: عده‌ای در این مدت سعی کردند قطع اینترنت و فیلترینگ را به کسب و کار کوچک و آنلاین شاپ‌ها در بستر چند پلتفرم تنزل دهند اما موضوع عمیق‌تر و قابل توجه‌تر است.

سلاح‌ورزی با بیان اینکه می‌دانیم که ۵٠ درصد تولید ناخالص داخلی از بخش خدمات است و نگاهی به حساب‌های اقتصاد نشان می‌دهد فعالیت‌های خدماتی سهم ۴٠ درصدی را در GDP دارند، تصریح کرد: اگر فقط یک درصد از هر کدام بخش‌ها تحت تاثیر محدودیت و قطعی اینترنت کاهش یابد، سهم فعالیت‌های خدماتی چهار دهم درصد از GDP کمتر می‌شود.

وی افزود: واقعیت این است که تمام فرایندهای خارج از کارخانه، مسائل ارزی بانک مرکزی و… رابطه درهم تنیده‌ای با اینترنت دارند و محدودیت اینترنت در یک ماه گذشته باعث شده نه تنها فرایند کسب و کار و تولید دچار اختلال شود بلکه از لحاظ اعتبار حتی تماس تجاری را از دست داده‌ایم.

به گفته نایب رییس اتاق بازرگانی ایران، تمام این عوامل اگر باعث کاهش موثر تقاضا شود به طور قطع در بازار سرمایه و بورس هم اثرگذار خواهد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.