در پنل های تخصصی نمایشگاه کیش اینوکس ٢٠٢٢ مطرح شد:

در پنل های تخصصی نمایشگاه کیش اینوکس ٢٠٢٢ مطرح شد:
پنل تخصصی نقش پلتفرم‌های مالی در توسعه کسب و کار در مرکز همایش جزیره کیش توسط برگزار شد.

 

به گزارش ستاد برگزاری نمایشگاه، علیرضا دلیری؛ دستیار معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: رسوخ فناوری در زندگی مردم هر روز پررنگ تر میشود و سرمایه‌گذاری هم به تبع آن رشد میکند.

او با بیان اینکه افق آینده غیر قابل پیش بینی است، افزود: توجه به سرمایه گذاری های نوین از مهم ترین نکاتی است که هرگز نباید ساده از کنار آن گذشت. تمرکز ویژه روی فین تک ها می تواند بازار را از از شرایط سنتی عبور دهد در این میان فرایند تسهیل گری در برخی صنایع مانند صنعت بیمه نیز باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

رضا نوحی؛ مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار نیز در این باره گفت: رجوع درست به تاریخ در سال ۱۳۸۶ نشان می‌دهد سازمان بورس و اوراق بهادر درصدد ایجاد صندوق سرمایه‌گذاری بود و اطلاعات مربوط به پروژه های این صندوق و نحوه محاسبه دقیق آن به صورت روزانه، یک فکر فراسرزمینی به نظر می رسید. سرمایه گذار باید مطمئن می شد یک سازمان ضوابط مربوط به رویدادهای مالی و به طور شفاف دنبال می کند اما در این باره عدم وجود شعب در سراسر کشور باعث شکل گیری صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله شد باید به این نکته اشاره کرد در این شرایط وقتی که بازار بزرگ تر می شود مدیران این صندوق ها برای نظم بخشیدن به شیوه معاملات نیازمند اتخاذ تدابیر ویژه هستند.

وی افزود: مدیران سرمایه گذاری باید متوجه باشند که چه تعداد اوراق با چه ارزشی در دقیقه معامله می‌شود همه این مسائل باعث شد تا فناوری جایگاه ویژه ای پیدا کند و کرونا فرصت مغتنمی بود برای معرفی بهتر فناوری ها خصوصاً شناسایی غیرحضوری سرمایه‌گذار. موضوع بعدی به ریسک ها اشاره در این‌باره سازمان هایی که ثبت اوراق بهادار بودند نیاز جدید به موضوع پرداخت های الکترونیک داشتند که باز هم توجه به خدمات فناوری بیش از گذشته نمود پیدا کرد پس همزمان مسئله شناساندن خدمات سرمایه‌گذاران موضوعیت پیدا کرد.

روح الله دهقان مدیر فناوری بورس تهران نیز تاکید کرد در پلتفرم های هوشمند توجه به زیرساخت نکته بسیار مهمی است اگر این مسئله مورد توجه قرار نگیرد در ادامه مسیر دچار آسیب جدی می شویم.

او افزود: بهترین راهکار بررسی این مسئله نیز تحلیل سایر کشورها است. پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۵ بیش از ۲۰۰ زتابایت دیتا در دنیا وجود داشته باشد و در بسترهای ابری و کلود ذخیره می شود که بخش عمده آن در اختیار گوگل درایو خواهد بود و داده های مالی در آن از اهمیت ویژه برخوردار هستند.

دهقان ادامه داد: حاکمیت، مالکیت و امنیت مهمترین سرفصلهای این موضوع را شکل می دهند. باید به فضاهای اختصاصی مربوط به داده های مالی در کشور و توسعه آن توجه ویژه داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.