رییس کل بیمه مرکزی:
در حال حاضر سهم بیمه زندگی در پرتفوی بیمه کشور از رقم ۹/۱ درصد در سال ۱۳۹۲ با نرخ رشدهای قابل توجه به نزدیک ۱۶ درصد افزایش یافته است.

 

به گزارش ستاد برگزاری نمایشگاه،مجید بهزادپور رییس کل بیمه مرکزی، در رویداد کیش اینوکس ٢٠٢١، با بیان اینکه نهاد ناظر صنعت بیمه در کنار سایر نهادهای پولی و مالی همواره در بخش‌های گوناگون توسعه محور اقتصادی پیشگام بوده است، گفت: وضعیت عملکرد سه ضلع مثلث بانک، بورس و بیمه، سطوح کارآمدی نظام تامین مالی هر کشور را تعیین می‌کند و بدیهی است بدون یک نظام کارآمد تامین مالی، دسترسی به رشد بالا و قابل توجه اقتصادی ممکن نیست.

وی با بیان اینکه رشد اقتصادی در گرو رشد و توسعه فعالیت بانکداری، بورسی و بیمه‌گری است، اظهار داشت: تصمیم‌گیری‌ها و سیاستگذاری‌ها درباره هر یک از ارکان بانک، بورس و بیمه بر دیگر ارکان اثرگذار است. همچنین باید تناسب لازم بین وضعیت عملکردی و رشد و توسعه بانک، بورس و بیمه برقرار باشد و نظام تامین مالی کشور، نظامی همگن و متقارن باشد.

به گفته رئیس کل بیمه مرکزی، صنعت بیمه، دو نقش مهم را در نظام تامین مالی کشور برعهده دارد؛ اول اینکه از طریق خرید سهام در بازار سرمایه، سپرده‌گذاری در سیستم بانکی و خرید اوراق، منابع مالی سرمایه‌گذاری را فراهم می‌کند.

بهزادپور با بیان اینکه در سال‌های اخیر هدف‌گذاری اصلی در صنعت بیمه، افزایش ضریب نفود بیمه با تمرکز بر بیمه‌های اختیاری به ویژه بیمه زندگی بوده است، تصریح کرد: در حال حاضر سهم بیمه زندگی در پرتفوی بیمه کشور از رقم ۹/۱ درصد در سال ۱۳۹۲ با نرخ رشدهای قابل توجه به نزدیک ۱۶ درصد افزایش یافته است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.