مدیرعامل بانک سایروس:
برگزاری نمایشگاه های تخصصی همچون کیش اینوکس 2022 در مناطق آزادِ پرظرفیت کشور به ویژه جزیره کیش، می تواند گام بسیار مهمی در شناسایی ظرفیت های موجود در منطقه و در ترغیب سرمایه گذاران و بسط و توسعه و ایجاد فرصت های سرمایه گذاری در این مناطق باشد.

هادی نوری، مدیرعامل بانک سایروس، با بیان اینکه در تغییرات و تحولات مداوم دنیای فعلی کسب و کارها در نظام اقتصادی درهم تنیده بین المللی، امکان پاسخگویی سریع و قابلیت دسترسی فوری یک بنگاه اقتصادی به بانک، یک مزیت رقابتی مهم برای آن بنگاه است، به مدار اقتصادی، گفت: بانک سایروس، با بهره گیری از فرصت ها و نگاه ویژه موجود به توسعه کیفی مناطق آزاد تجاری و صنعتی کشور و با توجه به پیشرفت ها و تحولات نظام بانکی بین المللی، با کسب مجوز شماره 64124/00 مورخ چهارم خرداد ماه 1400 از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، به عنوان اولین بانک برون مرزی (Offshore) در قالب یک بانک خصوصی به عرصه اقتصادی کشور گام نهاده است.
هادی نوری، با بیان اینکه درحال حاضر زیرساخت های لازم در بانک سایروس تکمیل و روابط بانکی با بانک های بین المللی برقرار شده است، افزود: اتصال به شبکه سوئیفت، برقراری روابط کارگزاری و اخذ خطوط اعتباری تامین مالی برای فعالان تجارت بین الملل به ویژه در حوزه Humanitarian Goods، تنوع بخشی به خدمات قابل ارائه و توسعه راهکارهای بانکی جهت رفع نیازمندی های فعالان حوزه اقتصادی، با رویکرد کمک به تأمین اقلام ضروری مورد نیاز کشور اعم از غذا، دارو و تجهیزات پزشکی و غیره، و حمایت از صادرات غیرنفتی و تقویت روابط بانکی با شرکای تجاری مهم و عمده کشور، از اولویت های اصلی بانک سایروس است.
وی افزود: این بانک با استفاده از تجربیات ارزشمند نیروی انسانی متخصص و متعهد خود، آماده ارائه خدمات به فعالان حوزه تجارت خارجی و امور بانکداری بین الملل است.
مدیرعامل بانک سایروس، ادامه داد: ارائه خدمات نقل و انتقال و مدیریت وجوه ارزی، ارائه خدمات تامین مالی و تامین ارز در حوزه Trade Finance، افتتاح سپرده های ارزی، دریافت و نگهداری عواید و درآمدهای ارزی صادرکنندگان کالا و خدمات، ارائه خدمات مشاوره ای در حوزه Trade Finance به فعالان حوزه تجارت خارجی و حضور فعالانه در کنار صنایع مرتبط با کالاهای بشردوستانه، اعم از حضور در جلسات با شرکاء تجاری خارجی، ارائه خدمات مشاوره ای به هنگام، به روزآوری دانش عملی و مقررات اجرایی داخلی و بین المللی مورد نیاز تجار بین المللی از مهمترین اهداف این بانک است.

نمایشگاه های تخصصی و اثر آن بر صنعت مالی

هادی نوری در ادامه گفتگو با مدار اقتصادی به حضور بانک سایروس در کیش اینوکس 2022 اشاره کرد و گفت: حضور در نمایشگاه های تخصصی به مثابه میعادگاه ذینفعان یک صنعت، بهترین فرصت را برای آنان فراهم می کند تا در یک زمان و مکانِ مشخص و مناسب، از آخرین تغییر و تحولات و پیشرفت های آن حوزه مطلع شوند.
وی با بیان اینکه در نمایشگاه های تخصصی ضمن ایجاد بستر انتقال و تبادل دانش و تجربیات، امکان ظهور و بروز توانمندی¬ها و دستاوردهای فعالان حوزه را در یک فضای رقابتی میّسر می شود، افزود: ویژگی خاصی که صنعت مالی را از سایر صنایع متمایز می کند این است که ضمن اینکه خود به عنوان یک صنعت مستقل قابل تعریف است، در کنار تمامی صنایع دیگر به عنوان یک ضرورت همیشگی، حضور موثر دارد. لذا در تمامی جنبه های متنوع اقتصاد یک کشور می تواند به ایفای نقش بپردازد. در همین راستا با توجه به تحولات صنعت مالی، برگزاری نمایشگاه های تخصصی در این حوزه، می تواند مورد توجه تمامی بخش های اقتصادی باشد.

اهمیت کیش اینوکس برای بانک سایروس

مدیرعامل بانک سایروس ادامه داد: همانطور که میدانید بانک سایروس در جزیره زیبای کیش تاسیس شده است. لذا بهره گیری از ظرفیت نمایشگاه کیش اینوکس در اولین سال شروع به فعالیت این بانک به عنوان اولین بانک برون مرزی (Offshore) کشور فرصت بسیار مغتنمی است که در فضای حرفه ای نمایشگاه کیش اینوکس، حضور خود را به ذینفعان حوزه بانکی و اقتصادی اعلام کند. از طرفی وجود یک بانک مستقل در مناطق آزاد قطعاً ظرفیت آن منطقه را برای جلب سرمایه گذاران افزایش می دهد و چه بسا در آینده بانک های مستقر در چنین مناطقی به هاب تسویه مبادلات بانکی بین المللی کشور تبدیل شوند.

مهمترین برنامه های بانک در کیش اینوکس

هادی نوری ادامه داد: همانطور که سابقاً عرض شد، شرکت در این نمایشگاه برای بانک سایروس جایگاه ویژه ای دارد. همین بحث برون مرزی بودن این بانک، ادبیات جدیدی را به تجربه بانکی موجود کشور می¬افزاید و قطعاً مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار خواهد گرفت. لذا ضمن معرفی بانک سایروس به عنوان اولین بانک Offshore کشور و بانکی که متعلق به جزیره زیبای کیش است، تلاش می شود نیازمندی ها و انتظارات ویژه مشتریان شناسایی شود و راهکارهای ویژه برای پاسخ به نیاز هر مشتری طراحی و پیشنهاد شود.
او در پاسخ به این سوال که به نظر شما برگزاری چنین رویدادهایی چه کمکی میتواند به بهتر شدن روابط بین شرکتها و یا سازمانها داشته باشد؟ گفت: برگزاری نمایشگاه ها فرصت بسیار خوبی برای بازاریابی شرکت ها و کسب و کارها ایجاد می کند و از سوی دیگر مجالی برای گفت و گوی صمیمانه تر بین تمامی ذینفعان یک صنعت و نزدیک شدن ادراک متفاوت آنان از یکدیگر می شود.
مدیرعامل بانک سایروس ادامه داد: بدیهی است برگزاری چنین نمایشگاه های تخصصی در مناطق آزادِ پرظرفیت کشور به ویژه جزیره کیش، می تواند گام بسیار مهمی در شناسایی ظرفیت های موجود در منطقه و در ترغیب سرمایه گذاران و بسط و توسعه و ایجاد فرصت های سرمایه گذاری در این مناطق باشد. در چنین فضایی، تغییر و اصلاح برداشت ناصحیح نسبت به مناطق آزاد (از دروازه های واردات کالاهای مصرفی به دروازه های معرفی و صادرات محصولات ایرانی) ممکن و آثار مثبت آن به مرور در اقتصاد مناطق نمایان می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.