مدیرعامل گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری گفت:این صندوق امروز ۳۰ میلیون واحد سرمایه‌گذاری عادی  املاک و مستغلات را در نماد «ارزش مسکن»  در پذیره نویسی عرضه کرد که با موفقیت به پایان رسید.
به گزارش ستاد برگزاری نمایشگاه،داوود حمزه در حاشیه رویداد کیش اینوکس ۲۰۲۲ تاکید کرد:این صندوق ۲۷ شهریور ماه جاری نزد مرجع ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیده ک است. دوره فعالیت صندوق بعد از دریافت مجوز، ۵ سال درنظر گرفته شده است که با تایید سازمان بورس نیز قابل تمدید است.
به گفته حمزه، فعالیت اصلی صندوق «ارزش مسکن» جمع‌آوری سرمایه از سرمایه‌گذاران و اختصاص آن به خرید و تملک دارایی غیر منقول موضوع سرمایه‌گذاری است. همچنین اجاره دادن املاک و مستغلات در تملک، فروش دارایی‌های غیرمنقول موضوع سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاری در واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق‌های املاک و مستغلات و صندوق‌های زمین و ساختمان و سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار شرکت‌های ساختمانی پذیرفته شده در بورس از دیگر فعالیت‌های اصلی این صندوق به شمار می‌رود.
وی ادامه داد:راه اندازی صندوق املاک و مستغلات کشور که با دستور ریاست محترم جمهور در جلسه شورای عالی مسکن با تاکید بر استفاده از ماده ۵ قانون جهش تولید مسکن و حمایت وزرای محترم امور اقتصادی و دارایی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری در دستور کار قرار گرفته است، امروز با پذیره نویسی موفق و استقبال سرمایه گذاران مواجه شد.
مدیرعامل گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری افزود: رونق تولید، عرضه و ساخت و ساز مسکن، ایجاد شاخصی قابل اتکا برای بازار مسکن، افزایش شفافیت، کمک به تعادل عرضه و تقاضا، پوشش تورم بازار مسکن با خرید واحدهای این صندوق، نقدشوندگی، معافیت مالیاتی و حضور فعال بازارگردان از جمله مزایای راه اندازی این صندوق برای سرمایه گذاران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.