توسعه تعاملات بیمه‌ای و ارائه راهکارهای عملیاتی مشترک در حوزه بیمه آفشور در مناطق آزاد

ظرفیت های دو مجموعه صنعت بیمه و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی می تواند فرصت جدیدی را برای توسعه اقتصادی کشور فراهم کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، دکتر علی استادهاشمی  با اعلام این مطلب افزود: صنعت بیمه برای پوشش تمام ریسک های موجود از آمادگی کافی برخوردار است و از جذب سرمایه گذاران جدید در این حوزه استقبال می‌کند.

رئیس کل بیمه مرکزی با تاکید بر گسترش  تعاملات بین دو دستگاه گفت: به لحاظ اولویت های فرهنگی و ضرورت همگانی سازی خدمات و محصولات بیمه ای، ظرفیت مناطق آزاد برای صنعت بیمه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

در ادامه این نشست، دکتر حجت الله عبدالملکی _ مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای‌ عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی با قدردانی از حمایت رئیس کل بیمه مرکزی برای راه اندازی شرکت های بیمه ای برون مرزی، خاطرنشان کرد: سازمان های منطقه آزاد و مناطق ویژه اقتصادی ضمن ایجاد انگیزه های لازم، زمینه را برای حضور و فعالیت گسترده شرکت های بیمه فراهم خواهند کرد.

مشاور رئیس جمهور در مناطق آزاد ابراز امیدواری کرد، عملیات تسهیل گری برای بیمه گران و بیمه گذاران این مناطق صورت می گیرد.

عبدالملکی خاطرنشان کرد: تسریع و تسهیل صدور پروانه شرکت ها در مناطق آزاد اولویت ما است و مشخصا بانک آفشور نیز می تواند در این عرصه راهگشا باشد. این ظرفیت وجود دارد تا در کوتاه مدت، بیمه آفشور را در مناطق آزاد راه اندازی و یکی از دغدغه های اصلی سرمایه گذاران را مرتفع نماییم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.