فرصت نمایشگاه بورس، بانک و بیمه جزیره کیش برای صنعت مالی کشور

مسئولان برگزاری نمایشگاه بورس، بانک و بیمه جزیره کیش معتقدند امسال به دلیل عضویت ایران در بریکس این نمایشگاه از اهمیت دوچندان برخوردار است.

به گزارش خبرنگار مهر، رحیم سرهنگی مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش در نشست خبری نمایشگاه بورس، بانک و بیمه که آبان ماه امسال در جزیره کیش برگزار می‌شود گفت: در سازمان منطقه آزاد کیش، تمام توان خود را گرفتیم و زیرساخت‌های جزیره کیش برای بهترین برگزاری نمایشگاه اینوکس مهیا شده است.

سرهنگی افزود: کشورهای ترکیه، روسیه و سفرای بریکس در این نمایشگاه حضور خواهند داشت و فرصت بسیار مغتنمی برای کشور است، یک پاویون خاص برای شرکت‌های دانش بنیان صنعت مالی در نظر گرفته‌ایم و با همکاری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری این اقدام را انجام داده‌ایم.

وی با بیان اینکه در سازمان منطقه آزاد کیش در چهار حوزه و چهار صنعت تمرکز کرده‌ایم، گفت: ابتدا صنعت گردشگری، دوم صنعت ارتباطات، سوم حوزه مهندسی صنعت پتروشیمی و چهارم نیز صنعت مالی است که یکی از اهداف اصلی سازمان منطقه آزاد کیش است.

مجید رفیعی مدیرکل روابط عمومی و بین الملل مناطق آزاد نیز در این نشست خبری گفت: در این نمایشگاه جشنواره رسانه‌ای منطقه آزاد کیش نیز برگزار شده و از رسانه‌های برگزیده تقدیر خواهد شد.

فرصت نمایشگاه بورس، بانک و بیمه جزیره کیش برای صنعت مالی کشور

رئوفی مدیر کل روابط عمومی بیمه مرکزی هم در این نشست گفت: بیمه مرکزی در راستای تعهدات و وظایف و به عنوان یک ضلع از سه بخش بیمه، بورس، بانک بوده و در این نمایشگاه فعالیت می‌کند تاکنون ۱۴ شرکت بیمه‌ای در این نمایشگاه فعالیت خواهند داشت و تمام مدیرعاملان بیمه کشور در نمایشگاه اینوکس حضور خواهند داشت، از لاک‌های تحریمی در حال خروج هستیم و در یک سال اخیر ۱۱ تفاهم نامه خارجی منعقد شده است.

امامی مدیر کل روابط عمومی سازمان خصوصی سازی سخنران بعدی این نشست خبری بوده و مهم‌ترین موضوعات سازمان خصوصی سازی را در این نمایشگاه تشریح کرده و افزود: یکی از موضوعات مهم یعنی آب و برق کیش با تفاهم نامه حل شد، واگذاری‌های اصل ۴۴ ارتباط تنگاتنگ سازمان خصوصی سازی و سازمان بورس را نشان داد اما موضوع روز کشور مولدسازی بوده و در این راستا باید رسانه‌ها یار و یاور مسئولان خصوصی سازی باشند، در نمایشگاه اینوکس این موضوع دیده شده است.

رحیم سرهنگی در ادامه نشست خبری با بیان اینکه یک بانک آف شور جدیداً به کیش آمده است، گفت: این نمایشگاه می‌تواند کیش را تبدیل به هاب مالی ایران کند. باید فرصت سرمایه گذاری مالی در جزیره کیش را غنیمت شمرد.

فرصت نمایشگاه بورس، بانک و بیمه جزیره کیش برای صنعت مالی کشور

حمیدیان برگزارکننده بخش خصوصی نمایشگاه بورس بانک بیمه کیش نیز در پایان گفت: نمایشگاه بورس، بانک و بیمه تهران (Finex ) نمایشگاه عمومی و نمایشگاه اینوکس(kishinvex ) نمایشگاه تخصصی است و جامعه هدف هر نمایشگاه متفاوت است و سعی کرده‌ایم از تجربیات نمایشگاه تهران در نمایشگاه جزیره کیش استفاده کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.